» آیا همه در پرورش موفق میشوند؟

 

یک سوال اساسی که مطرح است اینست که چه کسانی در پرورش موفق هستند و در کل پرورش مرغ بومی به چه کسانی پیشنهاد میشود؟

قبل از شروع پرورش باید چند نکته را در نظر بگیریم و با در نظر گرفتن این موارد اقدام به شروع پرورش کنیم.

 

1-مدیر خوبی باشیم

تنها افرادی در زمینه پرورش موفق میشوند که برای اینکار زمان کافی را بگذارند و قواعد مدیریت پرورش را بیاموزند و به نحو احسن پیاده کنند.

چه بسا افرادی که دانش کار را دارند ولی مدیریت اجرایی خوبی ندارند و در نتیجه بهترین نتیجه را بدست نمی آورند.آنقدر که گاه در یک شرایط یکسان یک تولید کننده سود میکند و یک تولید کننده زیان.

 

2- فروشنده خوبی باشیم

اگر توان فروش محصول تولیدیمان را نداریم یعنی باید بیشتر در مورد پرورش فکر کنیم.چون اکثر سود پرورش مربوط به قیمت فروش است.

همچنین به میزانی تولید کنیم که میدانیم میتوانیم به بالاترین قیمت ممکن بفروش برسانیم.هرچند مجموعه سایت مینی سالن حمایت خرید تضمینی (البته با توجه به موقعیت چغرافیایی و تعداد پرورش) را برای راه افتادن اولیه افراد دارد ولی باید با پیشفرض فروش محصول توسط خودمان اقدام به پرورش نماییم.

در نظر بگیرید سه تولید کننده در روستایی هر روز 1000 تخم مرغ محلی تولید میکنند.شخص اول تخم مرغ خود را به مغازه دار به قیمت 300 تومان میفروشد و شخص دوم با بازاریابی بیشتر به مشتریان خود 350 تومان میفروشد و شخص سوم آنرا (با میانگین هزینه بسته بندی 50 تومان به ازای هر تخم مرغ ) بسته بندی کرده (بصورت مشاغل خانگی) و با قیمت 500 تومان به دست مشتریان خود میرساند.(تمام این اعداد بر اساس واقعیات بازار تخم مرغ محلی میباشد)

سود ماهانه شخص اول حدود 1.800.000 تومان است و سود ماهانه شخص دوم 3.300.000 تومان و شخص سوم حدود 6.300.000 تومان

این اختلاف فاحش فقط بخاطر شیوه فروش میباشد.

همچنین این از ویژگیهای تخم مرغ محلی (بر خلاف تخم مرغ صنعتی) میباشد که در یک زمان در مکانهای مختلف اختلاف قیمتهای زیادی میتواند وجود داشته باشد که به عرضه و تقاضای همان منطقه مربوط میشود.

 

3- کیفیت محصولاتمان بالا باشد.

مردم تخم مرغ محلی را برای کیفیت بالای آن و طعم خوب آن میخرند و مصرف کننده حرفه ای فرق بین آنها را تشخیص میدهد.پس برای داشتن مشتریان خوب و همیشه راضی که حاضر باشند بهای بالایی برای تخم مرغ تولیدی شما بپردازند باید کیفیت تخم مرغتان را با جیره خوب و آنهم با بهره مندی از علوفه ، گیاهان دارویی و ... (در این زمینه تحقیق زیاد و مشاوره از متخصص داشته باشید) بالا ببرید.

شخصی موفق است که به کیفیت فکر کند چون در این حوزه فقط کیفیت مطرح است.

 

{jcomments on}

GOTO_TOP