پرورش گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

 آیا شما هم مثل خیلی از عزیزان علاقمند به پرورش سر دوراهی گیر کردین و نمیدونین چه چیزی رو برای پرورش انتخاب کنین؟ اینکه دام بهتره یا طیور؟ حشرات بهتره یا گیاهان؟ بلدرچین بهتره یا مرغ تخمگذار؟  بوقلمون بهتره یا بلدرچین؟ اینکه یکی میگه سود این بیشتره و یکی میگه سود اون یکی و ...

تیم تحقیقاتی مینی سالن نقشه ی راه پرورش را در 9  گام برای  شما دوستان ترسیم کرد تا قبل از اینکه که کار خودتون رو  شروع کنین اطلاعاتتون کامل باشه و درست تصمیم بگیرین . برای موفقیت  لازمه این 9 مرحله پله به پله و به ترتیب طی بشه تا انشاالله در این امر موفق بشید. این مراحل شامل:

 

 

 

مراحل 9 گانه ای که شما رو به نتیجه مطلوب میرسونه:

 

 

  گام اول:  مقدمه؛ آنچه در مورد گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری لازمه بدونید

 

  گام دوم:  جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش  

 

  گام سوم:  مطالعه ی طرح توجیهی گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

 

  گام چهارم: مشاوره های تلگرامی ،مشاوره های تلفنی یا مشاوره های حضوری 

 

  گام پنجم:  مشاهده ی فیلم های آموزشی گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

 

  گام ششم:  دوره های آموزشی گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

 

 گام هفتم:   گذروندن طرح کار در مزرعه

 

  گام هشتم:  پیوستن به سامانه مشاغل

 

  گام نهم:  راه اندازی مزرعه

 

  


 گام اول: مقدمه؛ آنچه در مورد گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری لازمه بدونید:

 

  پرورش گوسفند از دیرباز جزو فرهنگ پرورش کشور عزیزمون ایران بوده و دامدارهای گوسفند اوضاع بدی نداشتن ولی با روی آوردن            خشکسالی و ضعیف شدن مراتع کشور دیگه پرورش گوسفند تک قلوزا اونهم با میانگین تولید 0.7 بره در سال (کمتر از یک بره) طبق              آمار رسمی توجیهی نداره و باید به فکر راهکاری بود.

    مهمترین راهکار رفتن به سمت چندقلوزایی و چندقلوزا کردن میشهای بومی ایرانه (و نه  میشهای وارداتی مثل رومانف).همچنین برای            اینکه بره های تولیدی که به تعداد زیاد  هستن با مشکل شیر مواجه نشن گوسفند شیری نژاد آواسی رو در کنار چندقلوزایی و                         بصورت همزمان پیش میبریم.

   در همین راستا مجموعه فعالیتهایی کردیم و به قوچ ها و میش های ژن دار هومو جهت     انتقال ژن چندقلوزایی به میشهای بومی رسیدیم   و در مطالب پیش رو به بیان جزییاتی در   همین رابطه میپردازیم. جهت شروع فعالیت در این زمینه اولین گامی که ضروریه گذروندن     دوره عملی پرورشه تا علم این کار رو بدست بیاریم و بدون گذروندن این دوره قطعا با شکست مواجه میشیم.هم چنین از لیست زیر به   تماشای فیلم های آموزشی در این زمینه بنشینید و فراموش نکنید که تا زمانی که اطلاعاتتون در این زمینه تکمیل نشد به هیچ وجه شروع به فعالیت در این زمینه نکنید و سرمایتونو به خطر نندازین.

 


گام دوم: جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش( اگر قبلا  این جدول را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

تیم تحقیقاتی مینی سالن با ارائه ی جدو ل مقایسه ی سود ، خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش شما عزیزان را برای گرفتن تصمیم درست یاری می کنه. برای مشاهده ی جدول مقایسه ی سود شاخه های مختلف پرورش روی لینک زیر کلیک کنید:

جدول مقایسه ی سود و خرید تضمینی و بازار شاخه های مختلف پرورش

 


گام سوم: مطالعه ی طرح توجیهی گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری( اگر قبلا  این طرح را مطالعه کردید، به گام بعدی برید)

شما دوستان عزیزی که قصد فعالیت در حوزه های پرورش و یا هر حوزه دیگه ای رو دارید بسیار ضروریه که دست به ماشین حسابتون خوب باشه و تو کار محاسبات توان های حداقلی رو داشته باشید. و بتونید طرح توجیهی اون کسب و کاری که میخواین راه اندازی کنید رو خودتون بنویسید. جهت انجام این کار نیاز نیست که حتما طرح های توجیهی بسیار پیچیده چند ده صفحه ای رو بنویسید بلکه میتونید طرح توجیهی که ما تو سایت مینی سالن و تو کانال هامون میذاریم رو بعنوان نمونه که طرح های توجیهی یک و نیم صفحه ای هستند رو بعنوان پیش فرض داشته باشیم . اون اعداد و ارقامی که مدنظرخودتون هست رو میخواین تو این طرح ها قرار بدین . نهایتا بخواین تصمیم بگیرین که اون شاخه مناسب شروع جهت فعالیت هست یا نه. شما دوستان اگه کار پرورش خودتون رو تا زمانی که شروع نکردین بهتره که حتما بخواین محاسبات و طرح توجیهی شاخه های مختلف رو مروری داشته باشید. برای مطالعه ی طرح توجیهی شاخه های مختلف پرورش روی لینک زیر کلیک کنید:

مطالعه ی طرح توجیهی پرورش گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری 

 


گام چهارم: مشاوره های تلگرامی، مشاوره های تلفنی یا مشاوره های حضوری 

 

همچنین ما مشاوره های رایگانی هم داریم که شما میتونید از طریق مشاوره های تلگرامی و سایت و یا مشاوره های تلفنی ، اطلاعات روز رو از مشاوران ما  بگیرید و یا در مشاوره های حضوری که داریم بخواین اطلاعات لازم رو بگیرید و نهایتا بخواین استارت کار خودتون رو بزنید.

 

مشاوره ی تلفنی: جهت مشاوره ی تلفنی لطفا به شماره ی 09118928920 پیامک داده و درخواست ساعت مشاوره نمایید.

مشاوره ی تلگرامی: جهت مشاوره ی تلگرامی شماره ی 09118928920 در تلگرام پیام دهید؛ در همان روز به سوالاتتون پاسخ داده میشه.

مشاوره ی حضوری: جهت مشاوره ی حضوری لطفا با شماره ی 01152211494 تماس گرفته تا روز و ساعت خاصی جهت مشاوره ی مستقیم از جناب مهندس سلیمانی تعیین بشه.

 


گام پنجم: مشاهده ی فیلم های آموزشی گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

تیم تحقیقانی مینی سالن  با تولید فیلم های آموزشی در تلاش است به دوستانی که قصد فعالیت تو شاخه های پرورش رو دارن کمک کند تا با تماشا و با  کسب اطلاعات کافی کار خودشون رو شروع کنن.جهت مشاهده ی فیلم های آموزشی روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده ی فیلم های آموزشی گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

 


گام ششم: دوره های آموزشی گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

اصلی ترین علت عدم موفقیت در پرورش نداشتن اطلاعات کافی و درست در مورد پرورشه.قبل از شروع به امر پرورش، ضروریست اطلاعات خود را در مورد پرورش ، اصول پرورش و نکات کلیدی موفقیت در پرورش بالا ببرید.

تیم تحقیقانی مینی سالن  با برگزاری دوره های عملی پرورش قصد دارد شما عزیزان علاقه مند را با تمام نکات مربوط به پرورش  از سالن و تجهیزات گرفته تا شناسایی دام، طیور، حشرات و گیاهان خوب و نکات کلیدی پرورش و غیره بصورت عملی آشنا  کنهبرای مشاهده ی دوره های عملی پرورش گوسفند چندقلوزا و شیری روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره های آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا و گوسفند شیری

 


گام هفتم: گذروندن طرح کار در مزرعه

 

 در دوره های آموزش عملی پرورش ، کارآموزان عزیز با کل اصول علمی پرورش بصورت کاملا عملی آشنا میشوند؛اما اکثر این عزیزان خواستار کار در زمرعه به مدت چند روز جهت اجرایی کردن آموخته هایشان هستند.

 از اینرو تصمیم به برگزاری طرح کار در مزرعه نمودیم تا عزیزانی که دوره های عملی آموزش را گذرانده اند بتوانند بصورت عملی در مزرعه چند روزی فعالیت داشته باشند.

شرکت در طرح شامل هزینه بوده که مربوز به هزینه اقامت ، پذیرایی و آموزش حین کار میباشد که مبلغ این هزینه ها در زمان اجرای طرح اعلام میگردد. برای هماهنگی با شماره هایی که در بالا (گام چهارم) نوشته شده می تونید تماس بگیرید یا در تلگرام پیام بگذارید.

 


گام هشتم: پیوستن به سامانه مشاغل

وقتی عضو سامانه مشاغل میشین، در واقع به یک بازار بزرگی وصل میشین که بازار مصرف بزرگی برای محصولات شماست و نگرانی شما برای فروش محصولاتتون قبل از شروع پرورش  رو برطرف میکنه. جهت درک بهتر موضوع پیشنهاد می کنم فیلم زیر رو مشاهده کنین و بعد از اون با کلیک بر روی دکمه ی سبز رنگ، فرم پیوستن به سامانه مشاغل رو پر کنین.

(عزیزانی که از سرعت اینترنت پایینی برخوردارند می توانند متن فیلم را با کلیک روی لینک زیر فیلم بخونند.)  

 

  جهت مطالعه ی متن فیلم کلیک کنید

 

جهت پیوستن به سامانه مشاغل فرم زیر را پر کنید:

 


گام نهم: راه اندازی مزرعه

 

اگر جزء دوستانی هستید که سال اولی هست که می خواین کار پرورش رو شروع کنین، بهتره که به جای خرید زمین و ساخت سالن یا خرید سالن،‌ از سالن های اجاره ای استفاده کنین، و احتمالا اگر میخواین کارگر هم بگیرین و خودتون هم کار نکنین، ‌بهتره که از سالن های دیگران به شکل مشارکتی استفاده کنین. چون به این شکل هم هزینه های سالن کم میشه و هم هزینه های کارگر سرشکن میشه. این موضوع در زمینه گوسفندها و کلا دام ها متداوله. در زمینه دام سبک، علی الخصوص گوسفند و احتمالا الاغ، ‌اگه بخواین به این شکل عمل کنین و مشکل تامین سالن توسط اطرافیانتون رو دارین، میتونین مشکلتون رو با تیم تحقیقانی مینی سالن مطرح کنین و ما بعد از بررسی های اولیه در صورت امکان، از سالن هایی که داریم در اختیار شما  عزیزان میذاریم تا بخواین کار خودتون رو شروع کنین.

 

 

این فیلم رو حتما ببینید: تفاوت و نکات مهم پرورش داشتی و پرواری گوسفند 

 

برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی اینجا کلیک کنید

 

ثبت نام دوره آموزشی پرورش گوسفند :

 

09118928920 - 09118928921

 

 

منبع : minisalon.ir  (استفاده از مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

مطالبی که بهتره در مورد پرورش گوسفند بدونید

 

 طرح توجیهی پرورش گوسفند چندقلوزا

 


  دوره آموزش عملی پرورش گوسفند چندقلوزا

 


  قیمت روز

 


  فیلم های آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا

 


آرشیو مقالات آموزشی پرورش گوسفند چندقلوزا

 


 

همچنین از طریق فرم زیر میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید.

خواندن 18339 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 دی 1397 ساعت 11:30
این مطلب رو به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها   

0 #7 سالار 1397-10-17 21:42
سلام. یک سالون 60 متری با یک محوطه 200 متری با پرورش کدام مورد سود بیشتر و تضمینی داره؟ مرغ یا بوفقلمون و یا میش ؟ممنون
*******
پاسخ
سلام دوست عزیز
نوع پرورش در زمینه های مختلف بسته به میزان سرمایه گذاری شما دارد ولی در زمینه های ذکر شده پرورش گوسفند چند قلوزا سود بالاتری دارد.و ما خودمون در صورت تشکیل گله مادر بوقلمون بومی خرید تضمینی جوجه ها را داریم.
خرید تضمینی تخم خوراکی مرغ و بره های هترو و همو ی نژاد گوسفند افشار برو لا را هم داریم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #6 حسن 1397-10-13 20:58
سلام مهندس خسته نباشید ، یه سوال داشتم اگه صلاح دونستید جواب بدید ،خاستم بدونم در استان مرکزی یا استانهای همجوار مرکزی هست که بره برای پرواری عرضه کنه .
خیلی ممنون .
*****
پاسخ
سلام دوست عزیز
متاسفانه در این زمینه فعالیت نداریم و اطلاع دقیقی ندارم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #5 منصور 1397-09-23 11:49
سلام ایا کنسانتره پرواری گوسفند هم می فروشید
******×
پاسخ
سلام دوست عزیز
خیر کنستانتره پرواربندی برای عرضه نداریم.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #4 محسن 1397-09-18 22:28
با سلام،آیا امکان پرورش گوسفند چند قلو زا در مکانی ثابت(بدون چرا بردن)هست و صرفه اقتصادی داردیا نه؟
*******
پاسخ
سلام دوست عزیز
بله میتونید در سالن و تحت شرایط کنترل شده از نظر جیره و شرایط استاندارد سالن گوسفند را نگهدارید و پرورش گوسفند چند قلو زا حاشیه سودبسیار خوبی دارد.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #3 علیرضا 1397-09-15 15:28
سلام . خسته نباشین
آیا پرورش گوسفند رومانف از لحاظ اقتصادی به صرفه است؟
*******
پاسخ
سلام دوست عزیز
بله گوسفند رومانف دوقلوزایی دارد و پرورش ان توجیه اقتصادی دارد ولی رومانف حیوان پر توقعی است و برای پرورش در مراتع ایران مناسب نیست.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #2 حسین 1397-08-23 13:52
اگر قوچ این نژاد رو با میش بومی جفت بزنیم جواب میده؟ با تشکر
*******
پاسخ
سلام دوست عزیز
اگه منظورتان از بومی میش معمولی است بله در صورتیکه قوچ دارای ژن چند قلو زایی را با میش معمولی بزنید ژن به بره ای که تولید میشود منتقل میشود.
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #1 محمد رضا رضایی 1397-08-15 11:43
سلام و عرض ادب
آیا قوچ هموزیگوت برای فروش دارید ؟
*****
پاسخ
سلام بزرگوار
بله با شماره زیر جهت مشاوره و ثبت سفارش تماس بگیرید:
09118928920
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

راه های ارتباطی با ما:

    شماره مشاوره : 

 09114861623 و  ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ و ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱

(پاسخگویی مشاوره فقط در ساعات 9 الی 15 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

   شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 01152211494  و 09114861623  و ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱(پاسخگویی 9 الی 14)

 

 تلگرام:    09114861623 و  ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۰ و ۰۹۱۱۸۹۲۸۹۲۱

 

آدرس های ما

آدرس:

آدرس دفتر مشاوره : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا (فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات سازمان جهاد

آدرس آزمایشگاه تولید جنین گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات سازمان جهاد

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی (فقط با هماهنگی قبلی)