اهمیت داشتن اطلاعات در زمینه بیماری های طیور و چگونگی بدست آوردن این اطلاعات

747

سلام دوستان 

وقتی ما به عنوان پرورش دهنده طیور اعم از بوقلمون ، مرغ ، بلدرچین و یا هر پرنده دیگه ای در حال پرورش هستیم، طبیعتا با بیماری های طیور هم ممکنه که مواجه بشیم.

وقتی با بیماری طیور، از هر نوع بیماری مواجه بشیم که بیشتر بیماری های مشخص و معروفی هستن ما قطعا باید به شناسایی و درمانش بپردازیم.

اما نکات بسیار مهمی در اینجا وجود داره. اول این که تشخیص بیماری کار ساده ای نیست. این که ما صرفا از روی علایم ظاهری بخوایم تشخیص قطعی داشته باشیم اینطور نیست. و یا حتی با کالبد شکافی هم نمیتونیم همیشه تشخیص قطعی رو داشته باشیم. از این رو کار تشخیص ، کاریه که به هر حال در خیلی از مناطقی که دسترسی به متخصص هم نیست کار سختیه. بعد از تشخیص هم پروسه درمان هست.

با وضعیتی که ما در کیفیت واکسن ها و داروهامون داریم باز پروسه درمان هم کار خیلی سختیه. اگه ما این دو مرحله رو پشت سر بذاریم و درمان رو هم انجام بدیم اتفاقی که میفته اینه که در غالب مواد اون گله دیگه مناسب نگهداری نیست. به خصوص اگه در زمان تولید بوده باشه و یا در زمان وزن گیریش بوده باشه غالبا اون زیان های لازم رو به ما رسونده و بعد از اون هم غالبا نگهداریش توجیه اقتصادی نداره. البته در برخی از موارد هم توجیه داره. اما در مجموع زیان های خودش رو به ما میرسونه که گاهی اوقات اون زیان میتونه اونقدر میتونه برای یک واحد کوچیک یا متوسط زیاد باشه که دیگه توان ادامه کار رو نداشته باشه.

از این رو ما تمام تمرکز خودمون رو باید روی این بذاریم که چطور پیشگیری کنیم و نذاریم که اصلا گله مون با بیماری بخواد مواجه باشه.

در دوره آموزشی پرورش طیور هم که برگزار میشه ما در واقع به همین می پردازیم که چطور ما سالن خودمون رو بخوایم مدیریت کنیم که با این موارد مواجه نشیم

اما در هر صورت ممکنه که این اتفاق بیفته و ما با بیماری ها مواجه بشیم و به علت اهمیت زیاد این موضوع ما در ان راستا ویدئوهای بسیار ارزشمندی تولید کردیم. که انشاله برای شما دوستان به رایگان به اشتراک میذاریم

در دوره های آموزشی دوره جیره نویسی رو طبق روال قبل داریم اما تصمیم گرفتیم که در روز دوره جیره نویسی، دوره مکمل شناخت و درمان بیماریها رو هم بخوایم بعنوان دوره دوم در روز جیره نویسی داشته باشیم. یعنی عزیزانی که در دوره جیره نویسی شرکت میکنن ، در واقع دوره جیره نویسی و بیماری ها رو با هم میگذرونن. و دو دوره رو در یک دوره ادغام کردیم. البته هزینش تغییری نکرده. ولی این دو دوره رو چون ضروری دیدیم در یک روز قرار دادیم که به امید خدا از این دوره یعنی از اردیبهشت 98 که دوره اول امسال هست ما این موضوع رو حتما لحاظ میکنیم.

 


جهت دریافت مشاوره رایگان، خرید (گوسفند، بوقلمون، مرغ ) و راه اندازی مزرعه خود در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره مشاوره و ثبت نام :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢١ - ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣- ۰٩١١٨٩٢٨٩٢۰

 


 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

شماره مشاوره :

 

09118928921 و 09114861623  و 09118928920

 

(پاسخگویی فقط در ساعات 9 الی 16 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

 

 شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 

01152211494 و 09118928921 و 09114861623  و 09118928920

 

(پاسخگویی 9 الی 16)

 

 

تلگرام:

 

09118928921 و 09114861623  و 09118928920

آدرس مراکز تیم تحقیقاتی مینی سالن(حضور فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس دفتر مشاوره مازندران : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا

آدرس دفتر مشاوره همدان: همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی - پارک علم و فناوری

آدرس اقامتگاه بوم گردی آموزشی: همدان ، امزاجرد

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه بوقلمون: زنجان (یکروزه و یکماهه) یا همدان(یکروزه و یکماهه)

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی

آدرس مزرعه گیاهان دارویی: همدان و مرکزی ، اراک

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه