داستان پرورش دهندگان موفق و ناموفق قسمت اول: کوچ از شهر

647

 داستان پرورش دهندگان موفق و ناموفق قسمت اول: کوچ از شهر

 

قصد داریم که طی یک سری سلسه فیلم های کوتاهی،‌به معرفی یک سری افراد موفق و ناموفق در حوزه پرورش بپردازیم و به بررسی علت شکست و موفقیتشون به این امید که چراغ راهی برای سایرین باشه.

حدود دو سال پیش یکی از عزیزان علاقمند به پرورش مرغ بومی در استان لرستان، تصمیم گرفته بود به همراه همسر و فرزندش از شهر به روستا کوچ کنه و در اونجا شروع به کار پرورش کنه و اعلام کرد که دانش کافی رو برای شروع کار داره و فقط تقاضای خرید جوجه های با کیفیت مناسب رو جهت تخم گذاری داشتن. ایشون کار خودشون رو شروع کردن و ۳-۴ روز بعد از شروع به کارشون تماس گرفتن با مشاوران ما و اعلام کردن که تلفات گله شون شروع شده و اوضاع گله شون مناسب نیست. و ما به بررسی علت های مشکلاتی که پیش اومد پرداختیم و ازشون پرسیدیم که چه جیره ای رو برای جوجه شون استفاده میکنن و این جیره تولید کدوم شرکته و طبق چه آنالیزی دارن به مرغشون میدن؟ و اون شخص گفت که از جیره با کیفیت درجه یکی که تایید شده هست داره استفاده میکنه. و با اصرار مشاوران ما ایشون گفتند که دارن به پرنده های خودشون ذرت خالی میدن و یکی از اطرافیانشون گفته بودن که این ذرت غذای کافی واسه پرنده شون هست و نیاز نیست که چیز دیگه ای بده. و گفتند که من خودم همین ذرت رو دادم و نتیجه خوبی رو گرفتم. در صورتی که این شخص نمیدونست که برای اینکه به پرندش جیره بده، پرنده نیازهای غذایی متفاوتی داره و و ذرت فقط بخشی از اون نیازها رو برطرف میکنه و صددرصد وقتی جیره کامل به پرنده ندید و نیازهاش کامل برطرف نشه، صد در صد اون پرنده تولید کافی رو نخواهد داشت و قطعا منجر به شکست میشه. بعد از شخص پرسیده شد که دمای سالن شما چقدره، متناسب با علائمی که از بیماری گله اش گفته بود. ایشون گفتند که دمای سالنمون خیلی خوب و مناسبه،‌ هوا مثل هوای بهاره. گفتیم که دماسنج چه دمایی رو به شما نشون میده؟ گفتند که دماسنج در سالن ندارند. ازشون خواستیم که دماسنجی رو در ارتفاع سر پرنده در مرغداریشون آویزون کنن و سر ظهر که اوج گرما هست و ۴ صبح که تقریبا اوج سرما هست، دمای دماسنج رو بخونن و واسه ما پیامک کنن و تا ما به بررسی دمای محیطی بپردازیم. و مشخص شد در ساعت ۴ صبح که دماسنجشون دمای ۱۰ درجه رو برای جوجه های حدودا ۲ ماهه نشون میداد و این دما برای جوجه هایی به این سن یعنی شروع سرماخوردگی و بیماریهای پرنده و ضعیف شدن گله. بعد ازشون پرسیده شد که شما در سالنتون از چه تهویه ای استفاده میکنید و تهویه ها ساخت کدوم شرکته و چقدر هوا رو در ساعت جابجا میکنند؟ ایشون گفتند ۴ تا تهویه در سالن استفاده شد، و بعد از پرسش های زیاد متوجه شدیم که این شخص ۴ تا سوراخ رو در دیوار های سالنش ایجاد کرده به این امید که با این ۴ تا سوراخ تهویه کافی اتفاق می افته. و همه این موارد منجر به این شد که متاسفانه ایشون در این کار شکست خوردند و مجبور شدن که با از دست دادن سرمایه زندگیشون برگردن به زندگی قبلی خودشون. و همه این مشکلاتی که برای این شخص به وجود اومد صرفا برای این بود که دو روز از زندگی خودش رو وقت نذاشت واسه اینکه علم اینکار رو بدست بیاره تا پرورشش عالمانه باشه.

 

 منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

 

 

 


جهت دریافت مشاوره رایگان، خرید (گوسفند، بوقلمون، مرغ ) و راه اندازی مزرعه خود در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره مشاوره و ثبت نام :

۰٩١١٨٩٢٨٩٢١ - ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣- ۰٩١١٨٩٢٨٩٢۰

 


 

دوره ی آموزش کاربردی پرورش مرغ بومی تخمگذار

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

شماره مشاوره :

 

09118928921 و 09114861623  و 09118928920

 

(پاسخگویی فقط در ساعات 9 الی 16 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

 

 شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 

01152211494 و 09118928921 و 09114861623  و 09118928920

 

(پاسخگویی 9 الی 16)

 

 

تلگرام:

 

09118928921 و 09114861623  و 09118928920

آدرس مراکز تیم تحقیقاتی مینی سالن(حضور فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس دفتر مشاوره مازندران : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا

آدرس دفتر مشاوره همدان: همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی - پارک علم و فناوری

آدرس اقامتگاه بوم گردی آموزشی: همدان ، امزاجرد

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه بوقلمون: زنجان (یکروزه و یکماهه) یا همدان(یکروزه و یکماهه)

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی

آدرس مزرعه گیاهان دارویی: همدان و مرکزی ، اراک

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه