اکوسیستم کسب و کار چیست و چطور به آبادانی شهرتون و درآمد شما کمک می کنه؟

174

اکوسیستم کسب و کار چیست و چطور به آبادانی شهرتون و درآمد شما کمک میکنه؟

شما قصد راه اندازی کسب و کار خودتون در شهر خودتون رو دارید. عوامل بسیار زیادی هست که موثره بر کسب و کار شما. یعنی از همون ابتدایی که میخواین کسب و کارتون رو راه بندازین موثر هست. که میتونه اثراتش مثبت یا منفی باشه.

 تا زمانی که میخواین محصولات خودتون و خدمات خودتون رو به بازار عرضه کنید.

این عوامل متناسب با هر کسب و کار بسیار متفاوت هستن. و متناسب با هر منطقه هم میتونن متفاوت باشن. اما برخی از این عوامل مشترک هستن بین مناطق و کسب و کارهای مختلف.

اولین مورد این که زمانی که شما میخواین کسب و کارتون رو راه اندازی کنید این که آیا قوانین کمک میکنن به شما که بخواین کار رو راه بندازین یا نه قوانین دقیقا در جهت مخالف کسب و کار شما هستن.

آیا شما مجوز رو میتونید به راحتی بگیرید . بعد از اون اگه بخواین از تسهیلات بانکی استفاده کنید آیا دسترسی به اونها براتون آسون هست؟ و یا آیا اون تسهیلات برای کسب و کار مدنظر شما تعریف شده؟ بعد از اون آیا فرهنگ اون منطقه برای راه اندازی چنین کسب و کاری سازگار هست؟ و مردم اون منطقه سازگاری با چنین کسب و کاری دارن؟ اگه بخواین این کار رو راه اندازی کنید آیا این امکان وجود داره که بخواین آموزش های لازم رو دراین جهت ببینید؟ آیا دسترسی به نیروهای کار ماهر وجود داره؟ بعد از اون آیا امکان عرضه اون محصول یا خدمات به بازارهای هدف وجود داره؟ آیا پیش بینی این موضوع شده و بازارش شکل گرفته؟

و در آخر آیا مجموعه سیاست گذاری هایی که در سال های آینده قراره بشه توسط دولتها آیا در راستای حفظ منافع شما هست؟

به فضایی که کسب و کارشما در اون واقع شده و مجموعه این عواملی که میتونه موثر بر کسب و کار شما باشه. چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی ما بهش اکوسیستم کسب و کار میگیم.

بیایم یک نگاهی به شهر خودمون بندازیم. آیا اکوسیستم کسب و کار شهر ما به شکل مدیریت شده و سازمان یافته ای شکل گرفته؟ یا نه بر اساس مقتضیات زمان بخش های مختلف یک اکوسیستم شکل گرفت اما هر کدوم دارن کار خودشون رو میگیرن و حلقه اتصالی بینشون نیست و در واقع یک خروجی واحد رو ندارن. مسئله اصلی اینه که در اکثر جاهای کشور ، بخش های اصلی یک اکوسیستم خوب کسب و کار وجود داره اما متاسفانه حلقه اتصالی بینشون وجود نداره و همین امر باعث میشه که خروجی کار این میشه که راه اندازی یک کسب و کار و موفق کردنش، کاری بسیار سخت و نفس گیره.

اما جالبه که بدونید اون بخش اصلی که میتونه به این اکوسیستم در هر شهر اضافه بشه و کمک میکنه که بخواد یک اکوسیستم بهبود پیدا کنه حضور خود شما دوستانه.

شما میتونید نقش بسیار بسزا و چشم گیری و تو این اکوسیستم داشته باشید. و اگه کمک کنید که این اکوسیستم در شهر و منطقه شما بهبود و تکامل پیدا کنه نه تنها مشکلات و موانع از سر راه کسب و کار خودتون بر داشته میشه بلکه این موانع از سر راه تمام هم شهری های شمام برداشته میشه و در واقع شما راه رو برای نسل های بعد هم هموار کردین.

برای شروع کار شما باید دو تا گام اساسی رو بردارید.

 گام اول این که شما آشنایی پیدا کنید با عملکرد بخش های مختلف ادارات و سازمانها و نهاد ها و بازوهای کمکی که وجود داره مثل نظام های صنفی، ستادها و کارگروه ها ، و بعد از اون هم بخوایم متناسب با شرح وظایف اونها و آنچه که در اساسنامه عملکردی اونها اومده بخواین ازشون کمک بگیرید برای اینکه بخواین این اکوسیستم رو بهبود ببخشید و راه اندازی کنید.

دولت هایی که ما تا به امروز داشتیم و نهادهایی که وجود دارن. تلاش های زیادی کردن که این فضای کسب و کار رو بخوان بهبود ببخشن. ازین رو ستادها و کارگروهها و قرارگاههای زیادی در کشور شکل گرفته در کمک به این موضوع . اما یکی از مشکلات اساسی که وجود داره اینه که خیلی از ما متاسفانه با این کارگروهها و ستادها و قرارگاهها آشنا نیستیم. از عملکردشون و شرح وظایفشون اطلاع نداریم و همین امر باعث میشه که نتونیم عملکرد مناسبی رو در بهبود فضای کسب و کار خودمون داشته باشیم.

میایم به عنوان مثال به یکی از این موارد می پردازیم ، که یکی از این بازوهای اجرایی شرح وظایفش رو مرور میکنیم. که در زمینه کشاورزی هم هست. این مجموعه که یک نظام صنفی هم هست در شرح وظایفش اومده:

دوره های آموزش کاربردی پرورش

 

 دوره های آموزش کاربردی پرورش،29 الی 31 خرداد ماه  98 در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    

 شماره مشاوره و ثبت نام :  ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣۰٩١١٨٩٢٨٩٢١ - ۰٩١١٨٩٢٨٩٢۰

 

نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

 برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش، عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

فیلمهای مرتبط با راه اندازی و مدیریت اقامتگاه بوم گردی و رویداد گردشگری

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

شماره مشاوره :

 

09114861623 و09118928921 و 09118928920

 

(پاسخگویی فقط در ساعات 9 الی 16 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

 

 شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 

01152211494 و 09114861623 و09118928921 و 09118928920

 

(پاسخگویی 9 الی 16)

 

 

تلگرام:

 

09114861623 و 09118928921 و 09118928920

آدرس مراکز تیم تحقیقاتی مینی سالن(حضور فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس دفتر مشاوره مازندران : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا

آدرس دفتر مشاوره همدان: همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی - پارک علم و فناوری

آدرس اقامتگاه بوم گردی آموزشی: همدان ، امزاجرد

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه بوقلمون: زنجان (یکروزه و یکماهه) یا  همدان(یکروزه و یکماهه)

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی

آدرس مزرعه میل ورم ، سوپرورم و حشرات: مرکزی - اراک

آدرس مزرعه زالو: مرکزی - فراهان

آدرس مزرعه گیاهان دارویی: همدان و مرکزی ، اراک

آدرس مزرعه نهال پالونیا و نهال گردو:  همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه

 

Web Analytics