معرفی راههای کاهش بوی مرغداری و دامداری

1,276

معرفی راههای کاهش بوی مرغداری و دامداری

 

یکی از دغدغه هایی که اکثر پرورش دهنده های خونگی و در ابعاد کوچک و متوسط دارند، اینه که چطور میتونن بوی ناشی از سالن خودشون رو کم کنند و یا از بین ببرند. برای از بین بردن و یا کاهش بوی مرغداری ها و دامداری ها،‌ سه روش به شکل متداول وجود داره: اولین روش که روش سنتی هم هست، هدایت هوای خروجی سالن که از طریق فن ها انجا میشه به داخل آبه. چرا که آب مولکول هایی که عامل بو هستند رو جذب میکنه و تا وقتی که به حد اشباع برسه باعث میشه که بوی سالن کم شه. و بوی خروجی به میزان قابل توجهی کم شده. اما مشکل اصلی این روش اینه که شما شاید مجبور باشید هر روز اون ظرف بزرگ آبی رو که در خروجیتون گذاشتید رو عوض کنید که در بلند مدت هم باعث میشه که زود فاضلابتون پر شه که در بحث مرغداری ها خیلی مهمه و هم این که آب مصرفیتون خیلی زیاد میشه.

گزینه دوم برای از بین بردن بوی بد مرغداری ها و دامداری ها،‌استفاده از پودر معدنی پادآمونیاکه. پاد آمونیاک پودریه که از سنگ های معدنی گرفته میشه و طریقه استفاده اش هم به این شکله که شما به ازای هر متر مربع، ۲۰۰ الی ۲۵۰ گرم از این ماده معدنی رو با پوشال بسترتون قاطی میکنید و استفاده میکنید. که به میزان قابل توجهی هم در کاهش بو و هم در کاهش گاز آمونیاک تولیدی در سالن که مضر هم هست تاثیر داره، اما نکته اصلی که درمورد پادآمونیاک وجود داره اینه که شما نمیتونید به شکل خرده از مغازه یا جای دیگر تهیه اش کنید. حتما باید در تناژ بخرید که در حال حاضر حداقلش ۱۰ تنه. فعلا نشده که به شکل بسته بندی قابل عرضه بشه. و اگه بخواید در تناژ تقریبا ۱۰ تن بخرید،‌تقریبا به ازای هر کیلویی براتون تقریبا ۳۰۰ تومان در میاد که ۱۰ تنش تقریبا میشه ۳ ملیون تومان.

گزینه سوم برای از بین بردن بو، دستگاه های دفع بو هستند که بر مبنای تولید گاز اوزون کار میکنند. مزیت این دستگاه ها به نسبت دو مورد قبلی اینه که شما همیشه میتونید ازشون استفاده کنید، مصرفی نیستند مثل آب یا مثل پودر پادآمونیاک که تموم بشن، شما یک بار هزینه میکنید و میخریدشون. هزینه دستگاه های از بین برنده بو بر پایه گاز اوزون، از تقریبا ۴۰۰،۰۰۰ تومان شروع میشه تا تقریبا ۳-۴ ملیون تومان برای واحد های کوچک و متوسط. و دستگاه های تولید اوزون یکی از مزایایی هم که دارند اینه که شما میتونید از اونها به عنوان ضدعفونی کننده هم استفاده کنید. چه ضد عفونی هوا و چه دوکاربرده شون برای آب مرغداریتون هم قابل استفاده هست که بسیار بسیار گزینه خوبی برای ضدعفونی آب مصرفی مرغداریتون و ضد عفونی سالنتون قبل و بعد از دوره پرورشه به جای استفاده از پرمنگنات پتاسیم و فرمالین.

 

     منبع : minisalon.ir (استفاده از این مطلب با ذکر منبع مانعی نداره)

 

 

 

 

 

دوره ی آموزش عملی جیره ارزان

 

 دوره ی آموزش عملی جیره ارزان،جمعه 6 اردیبهشت ماه در مرکز تحقیقات همدان برگزار خواهد شد.

    (جهت مشاهده سرفصل های دوره ی آموزشی جیره ارزان کلیک کنید)

 

 شماره مشاوره و ثبت نام :    ۰٩١١۴٨۶١۶٢٣۰٩١١٨٩٢٨٩٢١ - ۰٩١١٨٩٢٨٩٢۰

 

نظرات تعدادی از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی پرورش

 

 برای اطلاع از جدیدترین مطالب آموزشی پرورش بلدرچین، عضو کانال تلگرامی ما شوید.

 

GOTO_TOP

تماس با ما

راه های ارتباطی با ما:

شماره مشاوره :

09114861623 و09118928921 و 09118928920

(پاسخگویی مشاوره فقط در ساعات 9 الی 15 هر روز (بجز ایام تعطیل))

شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

01152211494 و 09114861623 و09118928921 و 09118928920

(پاسخگویی 9 الی 14)

تلگرام: 09114861623 و 09118928921 و 09118928920

آدرس های ما

آدرس:

آدرس دفتر مشاوره : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا (فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات سازمان جهاد

آدرس آزمایشگاه تولید جنین گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات سازمان جهاد

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی (فقط با هماهنگی قبلی)