فصل و مدت زمان مناسب در پرواربندی گوسفند چقدر اهمیت داره؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 پرواربندی گوسفند یکی از شاخه های پرورش گوسفند هست که در کنار کار پرورش گوسفند داشتی ، متقاضیان زیادی داره و طی چند سال اخیر هم برای کسانی که اصول پرورش و مسائل مربوط به بازار رو  رعایت کردن از سوددهی خوبی برخوردار بود.  در پرورش گوسفندان به منظور پروار کردنشون ، یکی از مهم ترین نکاتی که باید بهش توجه بشه زمان مناسب برای خرید گوسفند هست.

به علت اهمیت موضوع پرواربندی گوسفند در این مقاله کوتاه به نکات کلیدی مربوط به این حوزه میپردازیم.

 

 پرواربندي گوسفند و توليد گوشت قرمز، مثل بقیه محصولات دامي در ايران، بستگي زیادی به ميزان بارندگی ساليانه داره.

 بنابراين در سالهاي پرباران انتظار مي ره با توجه به شرايط مساعد مراتع، دامداران داشتي بره هاشون رو برای مدت طولاني تري در مراتع ييلاقي و ارزون نگهداري کنن و با وزن بيشتري به بازار براي فروش و يا براي پرواربندی گوسفند به متقاضيان ارائه کنن.

 

هر چند در سال هاي اخير روش های جدیدی براي فحلي خارج از فصل در خصوص گوسفندان ابداع شده و امكان زايش در بقیه فصول هم فراهم شده  ولي عموماً به دليل فحلي و جفت گيري فصلي در گوسفند ، اغلب زايش ها در اواخر زمستان تا پايان ارديبهشت ماه اتفاق میفته و بر اين اساس بهترين موقع خريد بره هاي نر اوایل خرداد ماه تا اواسط تابستان و در پايان شيرخوارگي شون هست.

هر چند با توجه به ميزان بارندگي ساليانه و وضعيت مراتع برخي از دامداران داشتي بره هاي خودشون رو در مراتع سرسبز و ارزان تر برای چرا میبرن  و اواخر تابستان به بازار عرضه مي کنن كه پروار اين بره ها به دلیل اينكه رشد بدنيشون کامل بشه و در وزن هاي بالايي عرضه بشن، عموماً از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نيستن .

 

به طوركلي براي مناطق سردسير ، بهترين فصل برای پرواربندی بره ، اواسط بهار و تابستانه و براي مناطق گرم هم در صورت پيش خريد علوفه و خوراك، مناسب ترين فصل پروار ، پاييز و زمستان هست.

 

مدت مناسب برای دوره پرواربندی گوسفند :

 

طول مدت پروار بندي به عوامل زيادي بستگی داره. از جمله :

نژاد دام، نمره وضعيت بدني در شروع پروار، افزايش وزن روزانه ، ضريب تبديل غذا، وزن انتهاي پروار، وضعيت و شرايط بازار و توان و نقدينگي پرواربند و نوع دام انتخابي از تركيب گله . همونطور كه قبلا گفته شد، طول دوره پروار در ايران با توجه به عوامل ذكر شده از 70 تا 120 روز متغيره.

در ارتباط با مناسب ترين طول دوره پروار ، مطالعات بسياري انجام شده كه برخي از اونها  از جمله "بررسي اقتصادي جهت تعيين مناسب ترين سن كشتار در بره هاي نژاد قزل " باصرفه ترين مدت پروار رو براي اين نژاد ، چهار ماه برآورد میکنه.

به طور خلاصه میتونیم بگیم: علاوه بر اجرای مديريت صحيح، مناسب بودن شرايط بازار از لحاظ قيمت هم در سود واحد پرواربندي موثره ، بنابراین لازمه ،پرواربند با توجه به كليه عوامل در انتخاب طول دوره پروار اقدام کنه . به هر حال وزن نهايي پروار میتونه معيار مناسبي براي پایان دادن پرواربندي و طول دوره پروار چه از لحاظ فني و چه اقتصادي باشه.

 

 

راي مناطق سردسير بهترين فصل پرواربندی گوسفند اواسط بهار و تابستان بوده و براي مناطق گرم هم در صورت پيش خريد علوفه و خوراك، مناسب ترين فصل پروار فصول پاييز و زمستان هست.وزن نهايي پروار و افزايش وزن روزانه بره :

 

 تعيين مناسب ترين سن براي شروع پروار دام معمولا تحت تاثير شرايطي قرار مي گيره كه برخي از اونها تحت اختيار پرواربند نيستن. عواملي نظير شرايط بازار و نقدينگي دامدار میتونه عامل انتخاب مناسب ترين سن شروع پروار رو تحت الشعاع خودش قرار بده.

 

در هر صورت شروع پرواربندي بايد در سني باشه كه دام در ابتداي دوره رشد بدني خودش باشه تا از ظرفيت رشد حيوان حداكثر استفاده رو بعمل آورد.

سن پايان شيرخوراگي كه معمولاً سنين سه ماهگي هست، بعنوان بهترين سن براي شروع پروار در نظر گرفته میشه. وبه تجربه ثابت شده كه سنين پايين تر و بالاتر از اون  میتونه ميزان افزايش وزن روزانه دام و توليد نهايي رو تحت تاثير قرار بده.

 

اما به دلیل تنوع محيط پرورشي و خوراك در ايران خصوصاً در مورد دام سبك و در شرايط سنتي توليد، وزن بعضی از دام ها با سنشان، براساس منحني رشد مطابقت نداره، بنابراین معيار وزن در اين خصوص شاخص مناسب تري هست.

تشخيص به موقع و مناسب وزن انتهاي پروار و خارج کردن گروهی از دام ها كه به انتهاي توليد و افزايش وزن نهايي دست پیدا کردن به معني جلوگيري از استفاده اونها از خوراك اضافي تلقي میشه که اين عمل به جلوگیری از صرف هزينه اضافی بر مصرف دام و اقتصادي شدن حرفه پرواربندي منجر میشه.

به عبارتي در اقتصاد پرواربندي شناخت نقطه نهايي توليد كه در اون رشد عضله منفي شده و همچنان نمودار رشد چربي ادامه داره، حائز اهمیته. شناسايي اين نقطه از توليد از طريق توزين دام ها در طول دوره پروار (حداقل هر 15 روز يكبار) و بررسي روند افزايش وزن روازنه دام امكان پذير هست و میتونه به خروج دام پرواري و جايگزيني دام جديد و ممانعت از صرف هزينه اضافي و تجمع چربي در دام منجر بشه و توليد واحد رو اقتصادي کنه. 

 

همچنين با توجه به منطقه مورد نظر و شرايط اقليمي در هر سال مي توان دو تا سه بار اقدام به پروار بره کرد.

 


مديريت روش پروار بره به چه صورت باشه؟

 

مطالعات ميداني از واحدهاي توليد كننده گوشت گوسفند نشون میده كه در بسياري از موارد با اينكه پرواربند نسبت به رعايت كليه نكات پرورشي و بهداشتي دام قبل از خريد و در شروع پرواربندي، توجه لازم رو داره، نتايج مطلوبي رو از افزايش وزن نهايي در پايان پروار به دست نمیاره. 

بررسي ميزان افزايش وزن روزانه دام هر دو هفته يكبار از طريق ركوردگيري وزن ازجمله نكات فني بوده و انجام اين عمل به تفكيك دام هايي با استعداد پرواری مناسب كمك كرده و از هرز رفتن خوراك جلوگيري کرده و به مصرف بهينه خوراك ختم میشه.

شناخت توان يا بازده غذايي دام در طول دوره در تعيين زمان تصميم گيري براي حذف دام از چرخه توليد و جايگزيني اون بسيار موثره.

داشتن زمين زراعي و تامين بخشي از نيازهاي غذايي دام توسط پرواربند به افزايش ضريب سود آوري واحد كمك میکنه. همچنين استفاده از پس چر غلات نظير گندم و جو و صيفي جات و چراگاه هاي اطراف در جهت كاهش هزينه هاي تغذيه مفيده.

 


رعایت اصول بهداشتی در پرواربندي بره و افزایش سلامتی دام

 

رعايت اصول بهداشتي و جلوگیری از آلوده شدن دام ها به بيماري، منجر به افزايش سلامتي دام ها و سود آور بودن واحد توليدي میشه، در اين ارتباط لازمه، مواردي مدنظر پرواربند قرار بگیره تا بر اساس اونها دستورالعمل مشخصي رو بعنوان برنامه بهداشتي واحد خود لحاظ كرده و از ابتدا تا انتهاي فعاليت توليدي به انجام  اونها پايبند باشه، تنها در اين صورت میتونه از اقتصادي بودن فعاليت توليدي و پيشگيري از بروز بيماري هاي ميكروبي و تغذيه اي اطمينان حاصل نمايد. اين موارد شامل چند گام اساسي به شرح زیر هست:

تیک  ضدعفوني جايگاه قبل از ورود و پذيرش دام ها
تیک  قرنطينه دام هاي خريداري شده مطابق با دستورالعمل و ضوابط مشخص سازمان دامپزشكي
تیک  انجام واكسيناسيون هاي لازم و ضروري دام ها

تیک  خوراندن داروهاي ضدانگل داخلي

تیک  ضدعفوني دام ها ضد انگل هاي خارجي و حمام ضد كنه در طول دوره پروار
تیک  بررسي خوراك دام ها از لحاظ شرايط نگهداري و انبارداري و عاري بودن از عوامل ضد تغذيه اي

 

 

 برگرفته از کتاب راهنمای پرورش گوسفند و بز (سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی - سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی)

 

خواندن 325 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 12:00
این مطلب رو به اشتراک بگذارید

سوالتو از این قسمت بپرس


GOTO_TOP

تماس با ما

 

شماره مشاوره :

 

09114861623 و09118928921 و 09118928920

 

(پاسخگویی فقط در ساعات 9 الی 16 هر روز (بجز ایام تعطیل))

 

 

 شماره ثبت سفارش و ثبت نام در دوره آموزشی:

 

01152211494 و 09114861623 و09118928921 و 09118928920

 

(پاسخگویی 9 الی 16)

 

 

تلگرام:

 

09114861623 و 09118928921 و 09118928920

آدرس مراکز تیم تحقیقاتی مینی سالن(حضور فقط با هماهنگی قبلی)

آدرس دفتر مشاوره مازندران : مازندران - چالوس - بلوار امام رضا - جنب ترمینال شهسوار - ساختمان دریا

آدرس دفتر مشاوره همدان: همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی - پارک علم و فناوری

آدرس اقامتگاه بوم گردی آموزشی: همدان ، امزاجرد

آدرس مزرعه گوسفند چندقلوزا و شیری: همدان ، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه مرغ: تهران (یکروزه) و همدان(یکروزه و نیمچه)

آدرس مزرعه تحویل جوجه و نیمچه بوقلمون: زنجان (یکروزه و یکماهه) یا  همدان(یکروزه و یکماهه)

آدرس دفتر کارگاه تولید تجهیزات مرغداری: مازندران ، بابل، جاده قدیم آمل به بابل ، خشرودپی

آدرس مزرعه میل ورم ، سوپرورم و حشرات: مرکزی - اراک

آدرس مزرعه زالو: مرکزی - فراهان

آدرس مزرعه گیاهان دارویی: همدان و مرکزی ، اراک

آدرس مزرعه نهال پالونیا و نهال گردو:  همدان- جورقان - مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

آدرس مزرعه الاغ شیری: فارس ، خرامه